Destek

KVKNET NEDİR ?

Kvknet Nedir

6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun tüm süreçlerinin yönetilebildiği, kanun ile tam uyumlu, kurum ve kuruluşların ERP sistemleri ile entegrasyonunun kolaylıkla sağlanabildiği, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi süreçlerinin izlenebildiği bir yazılımdır.

KVKNET YAZILIMI, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında işletmelerin üzerine düşen veri envanteri oluşturma / yönetme / VERBİS kaydı, zaman damgalı açık rıza ve veri sahibi başvurusu ile aydınlatma metni ve açık rıza yükümlülüğü işlemlerini 7/24 hizmet veren e-Danışman YAPAY ZEKA yardımı ve KENDİ EKİBİNİZ ile çok kısa bir süre içerisinde tamamlamanızı sağlayan, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Kişisel Veri Envanteri Yönetim Sistemidir. Sisteme entegrasyonunuz saatler içerisinde tamamlanıp ihtiyacınız olan tüm hukuki, idari, teknik dokümanları aynı gün içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

KVKNET Kilit Özellikler ?

Tam Kurumsal Çözüm

Açılan tüm kayıtlar veritabanı sunucusu üzerinde tutulur. Kullanıcıların programa giriş-çıkışları ve yaptıkları işlemler (kayıt oluşturma ,kayıt güncelleme vb) anlık olarak kayıt altında tutulur. Yetkisiz kullanıcıların kayıtlar üzerinden program verilerine erişmesi, değiştirmesi, silmesi gibi durumlar ortadan kalkar. Disiplinler arası çalışma optimum şekilde KVKNET üzerinden yapılır.

Tek Noktadan Yönetim

Kullanıcı cihazlarının (Bilgisayar, Tablet, Cep Telefonu) her birine ayrı ayrı kurulum yapmaya, güncelleme aldırmaya, her bilgisayarda usb kilit kullanmaya gerek kalmaz. Lisans takibi, güncelleme, veri bakımı ve yedekleme işlemleri KVKNET üzerinden yönetilir.

Departman ve Süreç Bazında Çalışma

Kurumun organizasyon yapısına uygun olarak GRUP-ŞİRKETLER-DEPARTMANLAR bazında tanımlamaları yapılabilir. Kullanıcılar her departmanın altında açılabilir. Bu sayede her kullanıcı sadece kendi yetkili olduğu veriler üzerinde çalışabilir.

Şablonlar ile Çalışma

KVK süreç yönetimi için hazırlanmış KVKNET, işletmenizin bilgileri ve logosu ile birlikte tek tuş ile indireceğiniz şablonlar parmaklarınızın ucunda. 6698 Sayılı Kanunu ve işletme süreç yönetimini tam anlamıyla entegre eden bu şablonlar (Hukuki dökümanlar, Politikalar, Prosedürler, Talimatlar, Formlar) hazır bir şekilde KVKNET'in içinde. Size kalan sadece dokümanları okumak ve süreci KVKNET'te güncel tutmaktır.

İş Grubu Bazında Yetkilendirme

Kullanıcılar, rol bazlı yetkilendirme ile birden fazla departmanı KVKNET üzerinden yönetebilir. Örneğin bir personelin, aynı şirkette “İdari İşler ve İnsan Kaynaklarından" sorumlu olması sağlanabilir. Bu özellik sayesinde yetkilendirme işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilir.

Adım Adım ve Öğrenmesi Daha Kolay

6698 Sayılı Kanunun ve Kişisel Verileri Koruma Kurumunun kılavuzları incelenerek karmaşıklıktan uzak, yalın bir yapıyı adım adım size sunan KVKNET ile işletmenizde “adım adım” ilerleyerek sonuca ulaşırsınız. Program sırasıyla yapmanız gereken işlemleri karşınıza getirir ve herhangi bir adımda (danışmanlarla veya avukatınızla görüşmeniz durumlarda) kayıt girişine ara verip daha sonra kaldığınız yerden devam etmenize imkan sağlar.

Benzersiz Kontrol Formları Menüsü

KVKNET, girdiğiniz kayıtları KVK Kurum denetlemelerinden önce denetlemenize ve sürecin eksiklerini tespit etmenize yardımcı olur. Örneğin Güvenlik Tedbirlerinin bir gereksinimi olan veri envanterlerinizin dijital ortamlarda korunması için gerekli yazılım veya donanımın sağlanıp sağlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Veri Sahibi Başvuru Yönetimi

KVKNET Veri Sahibi Başvuru Yönetimi ultra işlevseldir ve her türlü ihtiyacınızı karşılar. Yasal gereksinim olan Veri Sahibinin başvurusundan itibaren 30 günlük cevap verme sürecinizi yönetmek KVKNET ile çok kolay. Veri Sahibi Başvurusunu sisteme kaydedip süreç ile ilgili adımları gerçekleştirmesi ve kanıt evrakları bağlaması için ilgili departmanları ataya bilirsiniz. Departmanların yorum ve kanıt evrakları ile avukatınızın oluşturacağı ön yazı ve yasal dokümanları saklayıp başvuruyu hiçbir departmanın sonradan değiştirme silme gibi durumlarına karşı kilitleyebilirsiniz.

Aydınlatma Metni Sihirbazı

KVKNET ile veri sahibi bazında Envanter Formuna girdiğiniz veri tiplerinin özelliklerine göre Aydınlatma Metniniz otomatik olarak oluşturulur ve Aydınlatma Metnine göre otomatik oluşan Açık Rıza Beyanı ile KVK sürecinde yönetimi çok zor olan Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Beyanı Sürecini kolayca yönetebilirsiniz. Çıktısını almış olduğunuz Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Beyanını kişiler bazında kayıt edebilirsiniz.

Zaman Damgalı Açık Rıza Toplama Modülü

KVKNET ile tek bir sms üzerinden aydınlatma ve açık rıza toplama işlemini tek noktadan yönetebilirsiniz. Böylece toplanan tüm açık rızalar tek bir alan içinde dijital olarak yönetimi sağlanır.

Zaman Damgalı Veri Sahibi Başvuru Modülü

KVKNET üzerinde üretilen link'i kendi web sitenize bağlayın, hepsi bu kadar veri sahibi başvuru yapıldığı anda tüm süreç bilgilendirme ve uyarılar ile başlayacaktır.

VE DAHA FAZLASI...